Testing of Modal Window | Close it

دیباگر کامپیوتر چیست؟

دیباگر کامپیوتر

قبل از صحبت درباره دستگاه دیباگر کامپیوتر، بیاید در مورد کلمه دیباگر کمی صحبت کنیم و معنی این کلمه را بدانیم:

بنابراین دیباگر کامپیوتر دستگاهی است که از آن برای عیب یابی و رفع عیب سریع و دقیق مادربرد رایانه استفاده می‌شود.

دیباگر ها انواع مختلفی دارند که بسته به نیاز و هزینه ، می‌توانید دیباگر مورد نیاز خود را از بازار تهیه فرمایید. دیباگر ها می‌توانند بر روی اسلت pci و یا lpt port و یا بر روی mini pci مادربرد قرار گیرند. زمانی که مادربرد پاور می‌شود، دیباگر کد های بایوس را خوانده و انها را ترجمه می‌کند و بر روی نمایشگر خود و یا مانیتور نمایش می‌دهد. حال با استفاده از کدهای مربوطه می‌توانیم وضعیت مادربرد را متوجه شویم و اگر اشکالی در هر قسمتی به وجود آمده آنرا رفع کنیم.

دیباگر کامپیوتر تستا

دیباگر تستا

 

مزیت های دیباگر تستا نسبت به نمونه های چینی موجود در بازار، تشخیص چندلایه ای اشکالات می باشد، بعنوان مثال عیب‌یاب های چینی فقط وجود خطا در بخش پل شمالی را تشخیص می دهند ولی تستا توان تشخیص دقیق و نمایش محل خرابی روی نقشه را نمایش می دهد. همچنین چینی ها خطاها را بصورت کد و به تعداد محدود نمایش می دهند، و تستا شرح کامل خطا به همراه نقشه و نمایش قطعات معیوب روی مادربرد را برای شما انجام می دهد.

از مزایای منحصر به فرد تستا قابلیت آپدیت دیتابیس بصورت ماهیانه و کاملا رایگان می باشد، در صورتی که خطایاب های چینی یک محصول با محدودیت های زیاد و عدم امکان ارتقاء می باشند. دیگر مزیت بزرگ تستا این است که خود دیباگر تستا قدرت و توان تشخیص نوع و مارک بایوس مادربرد را دارد و این خود یک توانایی منحصر بفرد بوده که با حل الگوریتم های پیچیده توسط مهندسین فنی و متخصصین شرکت رایان آزما اسپیناس نه تنها بعنوان یک دانش بومی در سطح کشور، بلکه در سطح جهان انحصاری و متمایز جلوه نموده است.

 

 

عبادی ۹۷/۰۵/۲۵