testatools
شرکت رایان‌آزاما اسپیناس

شرکت رایان‌آزاما اسپیناس با محوریت محصول “سیستم عیب‌یابی تحت شبکه رایانه” تاسیس شده تا بتواند خدماتی جامع در امور عیب‌یابی و تعمیر انواع رایانه در اختیار متخصصین این حوزه قرار دهد.

ما مفتخریم که توانسته‌ایم خدمات خود را با پشتیبانی همراه کنیم تا متخصصین حوزه عیب‌یابی رایانه، با اطمینان خاطر به استفاده از آن بپردازند.

دنبال کردن :
بالا

وبلاگ

دیباگر کامپیوتر چیست؟

دیباگر کامپیوتر

قبل از صحبت درباره دستگاه دیباگر کامپیوتر، بیاید در مورد کلمه دیباگر کمی صحبت کنیم و معنی این کلمه را بدانیم:

  • (باگ) به معنای [عیب، ننگ، ایراد و اشکال] است.
  • (دیباگ) بمعنای [ضد عیب، ضد اشکال، ضد خطا] است.
  • (دیباگر) بمعنای [برطرف کنندهٌ عیب، اشکالزدا ] است.

بنابراین دیباگر کامپیوتر دستگاهی است که از آن برای عیب یابی و رفع عیب سریع و دقیق مادربرد رایانه استفاده می‌شود.

دیباگر ها انواع مختلفی دارند که بسته به نیاز و هزینه ، می‌توانید دیباگر مورد نیاز خود را از بازار تهیه فرمایید. دیباگر ها می‌توانند بر روی اسلت pci و یا lpt port و یا بر روی mini pci مادربرد قرار گیرند. زمانی که مادربرد پاور می‌شود، دیباگر کد های بایوس را خوانده و انها را ترجمه می‌کند و بر روی نمایشگر خود و یا مانیتور نمایش می‌دهد. حال با استفاده از کدهای مربوطه می‌توانیم وضعیت مادربرد را متوجه شویم و اگر اشکالی در هر قسمتی به وجود آمده آنرا رفع کنیم.

دیباگر کامپیوتر تستا

دیباگر تستا

 

مزیت های دیباگر تستا نسبت به نمونه های چینی موجود در بازار، تشخیص چندلایه ای اشکالات می باشد، بعنوان مثال عیب‌یاب های چینی فقط وجود خطا در بخش پل شمالی را تشخیص می دهند ولی تستا توان تشخیص دقیق و نمایش محل خرابی روی نقشه را نمایش می دهد. همچنین چینی ها خطاها را بصورت کد و به تعداد محدود نمایش می دهند، و تستا شرح کامل خطا به همراه نقشه و نمایش قطعات معیوب روی مادربرد را برای شما انجام می دهد.

از مزایای منحصر به فرد تستا قابلیت آپدیت دیتابیس بصورت ماهیانه و کاملا رایگان می باشد، در صورتی که خطایاب های چینی یک محصول با محدودیت های زیاد و عدم امکان ارتقاء می باشند. دیگر مزیت بزرگ تستا این است که خود دیباگر تستا قدرت و توان تشخیص نوع و مارک بایوس مادربرد را دارد و این خود یک توانایی منحصر بفرد بوده که با حل الگوریتم های پیچیده توسط مهندسین فنی و متخصصین شرکت رایان آزما اسپیناس نه تنها بعنوان یک دانش بومی در سطح کشور، بلکه در سطح جهان انحصاری و متمایز جلوه نموده است.

 

 

بدون نظر

ثبت دیدگاه